hero image

Klassieke muziek

Grenzeloos:

Ragazze Quartet

Dance of the Birds

Locatie

Sint Aegtenkapel

  • Normaal € 25,00
Bestel kaarten Extra kosten: € 1,- administratiekosten per kaartje met een maximum van € 5,- per bestelling.

Onbewaakte garderobe en een drankje tijdens de pauze of na de voorstelling (indien er geen pauze is) zijn inbegrepen in de toegangsprijs.

De Ragazze breken een lans voor de toekomst van de klassieke muziek: één zonder grenzen.  

Onder de noemer Birds of Passage verdiept het Ragazze Quartet zich de komende jaren in niet-westerse componisten en artiesten. In het kleurrijke programma Dance of the Birds staat specifiek ritmiek uit andere culturen centraal. Het kwartet speelt werk van Alberto Ginastera, Zakir Hussain, Kinan Azmeh, Fred Onovwerosuoke, Aleksandra Vrebalov en nieuwe opdrachtwerken van Vernon Chatlein en Asmaa Hamzaoui.  

Hoe klinkt niet-westerse ritmiek op een strijkkwartet? Ragazze Quartet duikt in de wereld van de onregelmatige maatsoorten, gelaagde ritmiek, destabiliserende timing, tradities van honderden jaren oud en van culturen over de hele wereld. Zij integreert deze in één van de sterkst gewortelde kamermuziekvormen van de Westerse klassieke muziek: het strijkkwartet. Door het kwartet open te stellen voor Indiase, Argentijnse, Caribische, Syrische, Marokkaanse, West-Afrikaanse en Servische traditionele muzikale invloeden breken de Ragazze een lans voor de toekomst van de klassieke muziek: één zonder grenzen.  

Flint tipt

Dé locatie voor theater, evenementen en congressen in Amersfoort en omgeving