hero image

Klassieke muziek

Lunchconcert:

Madeline Saputra & Apollon Kalamenios

Anemoia - Een reis tussen Oost en West

Locatie

Sint Aegtenkapel

Pauze

geen pauze
  • Normaal € 15,00
Archief
Extra kosten: € 1,- administratiekosten per kaartje met een maximum van € 5,- per bestelling.

Onbewaakte garderobe en een drankje tijdens de pauze of na de voorstelling (indien er geen pauze is) zijn inbegrepen in de toegangsprijs.

“Een steek van nostalgie naar een tijdperk dat je nooit hebt meegemaakt.” 

Een muzikale ontmoeting tussen Keroncong en Westerse kunstliederen. Geïnspireerd door een gevoel van nostalgie naar een tijd die we zelf nooit meemaakten. Keroncong, een traditionele Indonesische muziekstijl, ontstond in de 17e eeuw vanuit Portugese invloeden en groeide uit tot een geliefd genre in zowel Indonesië als Nederland. 

Dit concert brengt drie Keroncong-liederen die verhalen over de natuur, het leven op de rijstvelden, heimwee naar de Solo-rivier, en herinneringen aan een geliefde. Deze bijzondere liederen worden afgewisseld met werken van, o.a., Lili Boulanger, Luciano Berio, Aaron Copland en Maurice Ravel. 

Lunchconcerten

Neem je lunch mee of scoor een broodje bij Amersfoorts D.I.E.P. Bij Broodje Klassiek komt alles voorbij: van klassieke meesterwerken tot eigentijdse composities. Met een line-up samengesteld uit zowel gevestigde artiesten als opkomende talenten.

Elk concert is een kans om nieuwe geluiden te ontdekken en te genieten van bekende favorieten in de intieme setting van de Sint Aegtenkapel. Het is de perfecte gelegenheid om tijdens je middagpauze te ontspannen en te genieten van prachtige muziek. Of het nu solo-optredens zijn van virtuoze instrumentalisten of ensemblestukken: het komt allemaal voorbij. Meer info over de Lunchconcerten

Vereniging Vrienden van het Lied

Uit liefde voor het lied werd in 1961 de Vrienden van het Lied opgericht. Oorspronkelijk bedoeld als kamermuziek, bloeide de liedkunst in de negentiende eeuw als nooit tevoren. Ze inspireerde vele componisten, musici en publiek, en veel nog altijd beroemde liederen en cycli beleefden hun premières in privésalons. Op die traditie bouwt de Vrienden van het Lied voort met de liedrecitals. Daarmee streeft de vereniging naar verbreiding van de liedkunst onder vakmusici, componisten, amateurs en publiek. Leden van Vrienden van het Lied kunnen voor 13 euro een toegangsbewijs bestellen. Bij de ingang kan naar het VvhL-lidmaatschapsbewijs gevraagd worden.

 

Flint tipt

Dé locatie voor theater, evenementen en congressen in Amersfoort en omgeving