
Favorieten worden tijdelijk opgeslagen.
Log in om je favorieten op te slaan.
Opgeslagen in Mijn favorieten.
Verwijderd uit Mijn favorieten.
Nederlandse Reisopera
To Die For [A Comedy]
Hoe om te gaan met de chaos en onzekerheid van het leven, bevraagd in een komedie over zelfmoord.
Locatie
AFAS Theaterzaal
De existentiële angst van hoofdpersonage Semyon Podsekayev drijft hem tot zelfmoord, maar hij hoopt dat tuba spelen zijn redding is. Dit mislukt jammerlijk. Precies op dat moment verschijnen meerdere personages die Semyóns mogelijke zelfmoord willen gebruiken voor hun eigen gerief. Eén van die figuren is een tv-presentator, Ivan Vane. In de tweede akte zien we de realityshow ‘The Naked Truth’, waarbij Semyóns wens tot zelfmoord – en ieders verlangen om daar financieel van te profiteren – publiekelijk een spel wordt.
De Brits-Russische componiste Elena Langer bespot en bevraagt onze obsessie met beroemdheid en ze toont hoe we het chaotische, gruwelijke, vreugdevolle en prachtige leven moeten omarmen. Oorspronkelijk in opdracht van het Stanislavski-Nemirovich-Danchenko-theater in Moskou gemaakt, werd deze opera na de invasie van Oekraïne geannuleerd. Het stuk zou niet patriottisch genoeg zijn. De Reisopera is er trots op deze uitzonderlijke nieuwe opera zijn wereldpremière te kunnen geven.
Gezongen in het Engels, met Nederlandse en Engelse boventiteling.
Disclaimer: in deze productie komt het onderwerp zelfmoord voor.
Bezoek de inleiding
Bij deze voorstelling bieden wij een inleiding aan. Voor € 5,00 krijg je uitleg en achtergrondinformatie over de voorstelling die je bezoekt. Op vertoon van jouw toegangskaart voor de inleiding ontvang je bovendien gratis een kop koffie of thee.
Elena Langer is een productieve componist van kleurrijke, dramatische en vaak humoristische muziek, bekend bij het publiek in heel Europa en Amerika door haar opera-, vocale en orkestrale stukken. Haar hit uit 2016 voor de Welsh National Opera, Figaro Gets a Divorce, werd in de Daily Telegraph beschreven als “dat zeldzame ding: een moderne opera die een onmiddellijke emotionele impact heeft”.